Doc. Jan Petr: Pokud uvažujete o vědě, jeďte na skutečný postdoc do zahraničí

Autor: Olinium
Přidáno uživatelem: Naučná Videa
0 CZ Titulky

Doc. Jan Petr vede svou vlastní skupinu na Katedře analytické chemie na UP v Olomouci. Jeho tým se zabývá separačními metodami a mikrofluidikou. V rozhovoru zmiňujeme kapilární elektroforézu. Jako vedoucí skupiny řeší administrativu, management, psaní grantů, vedení studentů, samotnou práci v laboratoři a rozvíjí projekt od nápadu až po realizaci. Doc. Petr (životopis na https://petrlab.upol.cz/jan-petr) strávil určitou část své vědecké kariéry mimo Česko, navíc se věnuje podpoře talentovaných středoškolských studentů. Jedním z projektů, díky kterému jsem začala dělat vědu i já sama, je projekt Badatel na univerzitě Palackého https://badatel.upol.cz/. V rozhovoru zabrousíme do toho, jak se hodnotí vědecký výkon, jak je na tom česká věda a koukneme se i do zákulisí toho, co čeká každého vědce v kariérním žebříčku na akademické půdě.

Moderátorka podcastu je Olga Ryparová, autorka projektu Olinium - youtube kanálu s výukovými videi o chemii a podcastu s rozhovory o vědě.

Na svém Instagramovém účtu Olinium: https://www.instagram.com/oliniumchem... zveřejňuji pravidelně otázky a zajímavosti z chemie, které vás možná překvapí, ale také vám pomohou se dostat na medicínu a přírodovědné obory. :)

Poslechněte si náš rozhovor i na dalších platformách s podcasty:

Spotify: https://open.spotify.com/show/58KKyta... Apple Podcasts: https://podcasts.apple.com/cz/podcast... Castbox: https://castbox.fm/ch/2646046 Overcast: https://overcast.fm/itunes1499633749/... Pocket Cats: https://pca.st/urd6h92w

Diskuze